Nowe zasady testowania na koronawirusa

koronawirus
Zdjęcie poglądowe. Fot. freepik.com

W aptece i punkcie wymazowym nie ma już możliwości zrobienia bezpłatnego testu antygenowego – o zleceniu takiego testu zdecyduje lekarz.

Od 1 kwietnia testy antygenowe nie będą realizowane w aptekach oraz punktach wymazowych. O wykonaniu testu zdecyduje lekarz, który opiekuje się pacjentem. Jeśli test da wynik pozytywny, pacjent dostanie zwolnienie lekarskie i powinien na czas choroby pozostać w domu. Taka samoizolacji powinna trwać minimum 7 dni.

- reklama -

Nie ma już też obowiązku wykonania testu przed wyjazdem do sanatorium lub przed przyjęciem do szpitala.

Od 28 marca w Polsce trzeba już nosić maseczek w sklepach, komunikacji miejskiej i innych przestrzeniach zamkniętych. Zakrywanie ust i nosa obowiązkowe jest jedynie w placówkach medycznych. Rząd zdjął też izolację i kwarantannę domową oraz kwarantannę po przyjeździe do Polski. Czytaj więcej: Koniec z maseczkami, izolacją i kwarantanną

Dziś potwierdzono 4 053 nowe zakażenia koronawirusem i 74 zgony po zachorowaniu na COVID-19. W szpitalach jest 4049 pacjentów z COVID-19, w tym 268 chorych podłączonych do respiratorów. Od początku epidemii odnotowano 5 966 970 zakażeń, a także 115 247 zgonów.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj