Raciborski szlak azalii i różaneczników. Miasto zachęca do nasadzeń

arboretum rozanecznik
Fot. UM Racibórz

– Zwracamy się do państwa z propozycją, by w roku 2022 w naszym mieście pojawiło się jak najwięcej krzewów, które w przyszłości stworzą piękny kwitnący szlak – zachęca Dawid Wacławczyk.

Miasto Racibórz zamierza wzbogacić miejską przestrzeń w oryginalny, kwitnący szlak. – Na Teneryfie podziwiać możemy szlak kwitnących migdałowców, Cieszyn ma swój szlak kwitnącej magnolii, a Racibórz ma szansę zasłynąć ze szlaku azalii i różaneczników – zapowiada raciborski magistrat.

- reklama -

W mieście przeprowadzono już pierwsze nasadzenia tych ozdobnych krzewów, a gotowy jest plan na kolejne. Aby jednak to nowe przedsięwzięcie Miasta Racibórz i Arboretum Bramy Morawskiej zakończyło się pełnym sukcesem, wziąć udział powinni w nim mieszkańcy. – Marzymy, aby proces tworzenia szlaku stał się udziałem zarówno Urzędu Miasta Racibórz, jego jednostek, innych instytucji publicznych mających siedzibę na terenie miasta, a przede wszystkim samych mieszkańców. Zwracamy się do państwa z propozycją, by w roku 2022 w naszym mieście pojawiło się jak najwięcej krzewów, które w przyszłości stworzą piękny kwitnący szlak – zachęca pomysłodawca akcji wiceprezydent Dawid Wacławczyk.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj