Visit Racibórz. Nowy Punkt Informacji Turystycznej przy Długiej [ZDJĘCIA]

punkt informacji turystycznej raciborz
Model baszty z klocków lego przy pomocy specjalistycznego programu stworzył Alojzy Brzonkalik

W nowym Punkcie Informacji Turystycznej turyści będą mieli możliwość zakupu nie tylko gadżetów czy materiałów promocyjnych, ale również regionalnych produktów spożywczych.

8 kwietnia przy ul. Długiej 2 w Raciborzu otwarto Punkt Informacji Turystycznej „Visit Racibórz”. Już wkrótce pod nazwą tą funkcjonować będzie nie tylko fizyczny punkt obsługi turysty, ale także strona internetowa i konta społecznościowe. Marką tą będą także sygnowane wszystkie materiały turystyczne promujące miasto.

- reklama -

– W naszych założeniach „Visit Racibórz” to think-tank, w którym koncentrujemy się na rozwoju idei i biznesu turystycznego całego regionu – tłumaczy wiceprezydent Dawid Wacławczyk. – Ta marka zrodziła się z pasji. Jej zadaniem jest połączenie działań samorządu, biznesu, uczelni i organizacji społecznych, czyli wszystkich sił, które dostrzegają potencjał turystyczny Raciborza i Ziemi Raciborskiej, cenią tutejsze walory i atrakcje oraz mają wizję ich rozwoju – dodaje.

Z jednej strony w punkcie będą obsługiwani turyści indywidualni i grupy zorganizowane, a oferowana będzie im szeroka informacja, obsługa przewodnicka, pomoc w tworzeniu programu pobytu, rekomendowane będą sprawdzeni kontrahenci, pomysły na krótką wycieczkę, weekend czy aktywny urlop. Z drugiej strony będą się tu wykuwać nowe szlaki, atrakcje, imprezy i materiały promocyjne. – Chcemy umiejętnie czerpać z naszego dziedzictwa kulturalnego i historycznego; łączyć idee krajoznawcze z rozwojem biznesu turystycznego – zapowiada Dawid Wacławczyk.

W nowym Punkcie Informacji Turystycznej odwiedzający miasto turyści będą mieli możliwość zakupu nie tylko gadżetów, czy materiałów promocyjnych, ale również regionalnych produktów spożywczych, które są integralną częścią raciborskiej tożsamości. Ważnym elementem strategii będzie także promowanie sprawdzonych i uznanych marek kulturalnych, które na stałe wpisały się w imprezowe kalendarium miasta oraz wspieranie nowych i ciekawych inicjatyw.

Kierowniczką punktu i autorem koncepcji jego wyglądu jest Anna Musioł. Wsparcia udzielili jej pracownicy Muzeum w Raciborzu – w ramach struktury którego działa punkt – którym kieruje obecnie Romuald Turakiewicz, a także zespół Wydziału Promocji UM Racibórz, którego naczelnikiem jest Karolina Kunicka. Dodatkowymi atrakcjami, które powstały z okazji otwarcia, były modele baszty – pierwszy z klocków lego, który przy pomocy specjalistycznego programu utworzył Alojzy Brzonkalik, drugi – model składany z papieru, którego konstruktorem jest Andrzej Beracz, znany modelarz z Raciborza.

Centrum informacji czynne będzie od wtorku do soboty w godz. od 9:00-17:00, a w sezonie od maja do września także w niedziele w godz. 10:00 do 14:00.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj