Czy Polaków stać na walkę z zanieczyszczeniem powietrza?

togetair
Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny ToGetAir 2022

Goście rozmawiali na temat destrukcyjnego wpływu smogu na zdrowie, procesu wdrażania uchwał antysmogowych oraz działań zapobiegających ubóstwu energetycznemu w obliczu rosnących cen gazu.

Powody złego stanu jakości w Polsce i sposoby walki ze smogiem były głównym tematem debaty trzeciego dnia międzynarodowego Szczytu Klimatycznego ToGetAir 2022, który odbywał się w dniach 20-22 kwietnia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas dyskusji poruszone zostały przede wszystkim sposoby finansowania wymiany pieców oraz zwiększenia efektywności energetycznej domów jednorodzinnych, co uznano za główny powód złego stanu jakości powietrza w Polsce.

- reklama -

Andrzej Guła zapytany, czy Polaków stać na walkę z zanieczyszczeniem powietrza, odpowiedział, że „Polski nie stać na niepodejmowanie działań kierujących do zwalczenia problemu smogu”. – Aby rozwiązać problem zanieczyszczenia powietrza, musimy sobie poradzić ze sposobem, w jaki Polacy ogrzewają budynki. Wpłynie to jednocześnie na likwidację smogu oraz bezpieczeństwo energetyczne. Polskie domy nie muszą być wampirami energetycznymi – tłumaczył.

Agnieszka Bartocha cieszy się, że ludzie rozumieją, iż głównym problemem, jeśli chodzi o jakość powietrza, jest ogrzewanie domów jednorodzinnym. – Trzeba skupić się jeszcze bardziej na efektywności energetycznej – dodała. Odniosła się też do kwestii edukacji na tematy związane z zanieczyszczeniami powietrza. Zwróciła uwagę, że dużą rolę odgrywają w tym procesie dzieci, które ze szkół i przedszkoli przynoszą informacje rodzicom i dziadkom.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here