90 tys. uchodźców z Ukrainy znalazło pracę w Polsce

ukraina
Fot. freepik.com

Minister zaznaczyła, że działania koordynowane są przez wszystkie resorty oraz podkreśliła, że sytuacja na polskim rynku pracy jest korzystna.

Od 24 lutego granicę z Polską przekroczyło 2,96 mln uchodźców z Ukrainy. Do tej pory zatrudnienie znalazło 90 tys. z nich. Ponad połowa z nich osoby z wyższym wykształceniem. Prawie 10 tys. Ukraińców pracuje w woj. śląskim.

- reklama -

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła, że pierwszym etapem pomocy dla uchodźców było zapewnienie bezpieczeństwa i schronienia w Polsce, a kolejnym jest pakiet adaptacyjny. Głównym jego założeniem jest przede wszystkim stworzenie systemowych rozwiązań. – Aby dając obywatelom Ukrainy dostęp do pracy, dać przysłowiową wędkę i możliwość pozostania na terenie Polski i zasilenia polskiej gospodarki – powiedziała.

Marlena Maląg przyznała, że polski rząd zdaje sobie sprawę z tego, że 75% z tych osób, które podjęło już pracę w Polsce, to kobiety, które przybyły do naszego kraju z dziećmi. – Dlatego też wprowadziliśmy ułatwienia w specustawie, które umożliwiają zakładanie miejsc opieki dla tych dzieci przez przedsiębiorców, a także przez same kobiety, aby przede wszystkim zapewnić miejsce opieki dla dzieci i dać dostęp do pracy – przypomniała.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj