Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu praktykują na Cyprze i Teneryfie

Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu praktykują na Cyprze i Teneryfie

To jasny sygnał, że potencjalny pracownik ma doświadczenie w międzynarodowym środowisku, jest otwarty na uczenie się nowych rzeczy, elastyczny i nie boi się ryzyka.Podczas, gdy ich koleżanki i koledzy realizują praktyki zawodowe w polskich przedsiębiorstwach, uczestnicy projektów odbywają staże na południu Cypru i na Teneryfie w przedsiębiorstwach zgodnych z kierunkiem kształcenia.

Grupa 21 uczniów uczących się w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa oraz technik agrobiznesu zdobywa doświadczenie zawodowe w Limassol na Cyprze jako uczestnicy projektu „Z nowymi kompetencjami w przyszłość zawodową – CKZiU nr 1 w Raciborzu” realizowanego w ramach akredytacji, którą szkoła uzyskała w ubiegłym roku.

- reklama -

Ponadto, w trakcie stażu dla uczestników zaplanowano udział w bogatym programie kulturowym, który obejmuje wycieczki m.in. do Paphos, Triliklini, Ayia Napa i na przylądek Cape Greco oraz do Fasouri Waterpark.

W 4* hotelu na Teneryfie swoje umiejętności zawodowe doskonali natomiast 18-osobowa grupa przyszłych techników hotelarstwa i techników żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu praktykują na Cyprze i TeneryfieUczniowie – uczestnicy projektu „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej” oprócz zadań zawodowych w ramach programu kulturowego odbędą podróż dookoła Teneryfy, zwiedzając Garachico, Maskę, La Lagunę, Puerto de la Cruz. Innymi atrakcjami będzie pobyt w słynnych parkach rozrywki: Loro Park i Siam Park. Oprócz tego będą się wspinać na wulkan Teide i plażować nad Oceanem Atlantyckim.

Od lutego uczniowie brali udział w przygotowaniu pedagogiczno-językowo-kulturowym. Uczestnicy wzięli udział w przygotowującym kursie języka hiszpańskiego/greckiego, angielskiego a także przygotowaniu psychologiczno-pedagogicznym mającym pomóc im w odnalezieniu się w obcej kulturze. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielem Policji, na którym poruszone zostały zagadnienia bezpieczeństwa podczas pobytu poza granicami Polski.

Zagraniczne praktyki pozwolą uczniom zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, porównać metody pracy w kraju i za granicą, zetknąć się z nowymi technologiami i metodami pracy, a także poznać nowy kraj, jego kulturę i rozwinąć umiejętności językowe. Dla przyszłych pracodawców uczniów Centrum udział w zagranicznych praktykach zawodowych to jasny sygnał, że potencjalny pracownik ma doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku, jest otwarty na uczenie się nowych rzeczy, elastyczny i nie boi się zaryzykować.

Zdobyte przez uczniów i nauczycieli kompetencje zostaną potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Projekt „Z nowymi kompetencjami w przyszłość zawodową – CKZiU nr 1 w Raciborzu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Projekt „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej” jest w pełni finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj