Racibórz w Partnerskiej Inicjatywie Miast [ZDJĘCIA]

Racibórz w Partnerskiej Inicjatywie Miast

Racibórz jest jednym z jedenastu miast zakwalifikowanych do projektu realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego.

W dniach 10-12 maja w Lublinie odbyło się spotkanie Sieci Zielonej w ramach Partnerskiej Inicjatywy Miast, w którym udział wzięły Justyna Szyndler z Wydziału Rozwoju i Ewa Klimaszewska – raciborska architekt miejska. Racibórz jest jednym z jedenastu miast zakwalifikowanych do projektu realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego.

- reklama -

Partnerska Inicjatywa Miast to program wymiany wiedzy pomiędzy miastami w zakresie kształtowania i prowadzenia zielonej polityki miejskiej. W rezultacie udziału w projekcie każde miasto opracuje zindywidualizowany dokument (Miejska Inicjatywa Działania), który określi ścieżkę dojścia do rozwiązania problemu zdiagnozowanego w danym mieście oraz konkretne propozycje działań i projektów.

W czasie trzydniowego pobytu przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe z udziałem ekspertów z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Ministerstwa Funduszy i Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Banku Światowego. Dodatkowo zorganizowane zostały wizyty studyjne na zrewitalizowanych zielonych terenach Lublina.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj