Koncertowy jubileusz 20-lecia PWSZ w Raciborskim Centrum Kultury

20_lat_pwsz

,,Nadanie nowych, formalnych ram pomogło zintensyfikować nasze działania. Racibórz jest w pełni znaczenia tego słowa, miastem akademickim.”

W tym roku nasza Alma Mater świętuje jubileusz 20-lecia. Z tej okazji w czwartek 19.05 odbył się koncert jubileuszowy w Raciborskim Centrum Kultury. Na scenie wystąpiła Orkiestra symfoniczna i chór mieszany Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach pod dyrekcją raciborzanina Andrzeja Rosoła (przygotowanie chóru Joanna Pudlik), Chór mieszany z Raciborza Brzezia pod kierunkiem Aleksandry Gamrot oraz Chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu. Zaproszenie rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu dr. Pawła Strózika przyjęła liczna grupa wykładowców oraz goście, przyjaciele uczelni, w tym władze Raciborza.

- reklama -

– Raciborska uczelnia, ma swój nieoceniony wkład w rozwój i budowanie potencjału miasta. Opieramy się na wspólnej, wieloletniej historii. Szczególnie satysfakcjonujące są ostatnie lata współpracy – uważa wiceprezydent Dawid Wacławczyk. – Nadanie nowych, formalnych ram pomogło zintensyfikować nasze działania. Racibórz jest w pełni znaczenia tego słowa, miastem akademickim. – Korzystamy z potencjału i zasobów PWSZ, które daje dobre, merytoryczne ramy do dyskusji o mieście przyczyniając się współtworzenia i udziału w wyznaczaniu kierunków rozwoju, a nawet projektowania miejskiej przestrzeni. – Dobra passa trwa, mówił wiceprezydent Raciborza, wymieniając ostatnie wspólne działania, naukowe konferencje, czy chociażby współpracę ze studentami i kadrą instytutu architektury przy koncepcji zagospodarowania zielonego terenu u zbiegu ulic Książęcej i Królewskiej.
Władze miasta uznały powstanie uczelni jako kamień milowy i postanowiły upamiętnić fakt jej powstania na jednej z tablic tworzących chodnik historyczny Raciborza.

Poniżej publikujemy treść listu gratulacyjnego prezydenta Dariusza Polowego.

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie
Mahatma Gandhi

List gratulacyjny

Rektor, Senat i Rada Uczelni
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

Miasto Racibórz jest dumne z faktu posiadania swojej Alma Mater, dostrzegając w niej źródło prestiżu oraz korzyści dla miasta i jego mieszkańców.

Pragnę wyrazić wdzięczność dla całej społeczności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu za to, że przygotowuje studentów do podjęcia pracy w wielu przyszłościowych dziedzinach. Mnogość kierunków zapewniających perspektywę rozwoju zawodowego, od technicznych, przez społeczne aż po humanistyczne, pokazuje że nasza uczelnia dostrzega potrzeby rynku pracy i pomaga swoim studentom w rozpoczęciu lub rozwoju ich kariery zawodowej.

Z okazji jubileuszu 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu życzę wszystkim tym, którzy tworzą w tej uczelni doskonałe warunki do zdobywania i pogłębiania wiedzy, aby ich trud włożony w pracę przynosił doskonałe efekty, zaś samej uczelni życzę kolejnych pokoleń absolwentów cechujących się profesjonalizmem i świetnym przygotowaniem.

Racibórz, dnia 19 maja, 2022 r.
Dariusz Polowy
Prezydent Miasta Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj