Czy warto być pracowitym? Twierdzi tak coraz mniej osób

praca komputer biznes
Fot. pexels.com

Młodzi ludzie ponad dwa razy częściej niż doświadczeni pracownicy uważają, że praca jest tylko narzędziem do zarabiania pieniędzy na życie, a nie celem samym w sobie – dlatego nie warto się jej poświęcać.

25 lat temu 84% Polaków uważało, że warto być pracowitym. Tegoroczne wyniki badania pokazują zmianę podejścia w tej kwestii – twierdząco odpowiedziało 74% badanych. 25 lat temu temu 80% badanych było przekonanych, że w pracę, nieważne, jaka by ona była, warto wkładać swoje serce. Dziś jest to 66% badanych.

- reklama -

Pracowitość docenia 77% Polaków po 60. roku życia i 60% najmłodszych Polaków (15-29 lat). Jeszcze większy jest podział w odpowiedzi na pytanie o „wkładanie serca w pracę” – z tym stwierdzeniem zgodziło się 75% doświadczonych pracowników i zaledwie 44% ludzi młodych.

Z innego badania wynika, że jedna trzecia polskich studentów nie poświęciłaby prywatnego czasu i zainteresowań dla obowiązków służbowych. Młodzi Polacy pracy po godzinach nie uważają za dowód braku zaangażowania, a brak szacunku dla własnego zdrowia i potrzebnego wszystkim balansu między życiem prywatnym a zawodowym.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj