Polacy będą zarabiać więcej. Duże zmiany w wynagrodzeniach od 1 lipca

Pieniądze
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

Według rządu na tej zmianie powinno skorzystać ok. 13 mln podatników.

Od 1 lipca obniżona zostanie stawka PIT w pierwszym progu podatkowym z 17 na 12%. Zmiana będzie dotyczyć wszystkich podatników, którzy rozliczają się z fiskusem za pomocą skali podatkowej, niezależnie od rodzaju umowy, czyli osób zatrudnionych na umowie o pracę lub umowie-zleceniu, wykonujących umowy o dzieło, emerytów i przedsiębiorców rozliczających się na zasadach ogólnych.

- reklama -

Korzystnej zmiany nie odczują osoby o dochodach do 2,5 tys. zł netto miesięcznie, które są zwolnione z PIT po podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Największą poprawę odczują ci, których zarobki zbliżają się do kwoty 12 tys. zł brutto miesięcznie.

Ponadto rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, którego celem jest podwyżka tych wynagrodzeń średnio o 30%. Na największy wzrost wynagrodzenia mogą liczyć lekarze ze specjalizacją I stopnia, których zasadnicza pensja wzrośnie o ponad 2 tys. zł – z 6 201 zł do 8 210 zł.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj