Pracownicy chcą korzystać z elastycznych modeli wykonywania obowiązków

praca zdalna home office komputer
Fot. pexels.com

Prawie 90% pytanych Polaków pracujących zdalnie lub hybrydowo liczy na utrzymanie tych samych zasad przez co najmniej rok lub dwa lata.

Programy powrotu do biur zaczęto wdrażać w marcu. Co trzeci zatrudniony deklarował wtedy, że pracuje zdalnie lub hybrydowo, a 2/3 respondentów wykonywało swoje zajęcia wyłącznie stacjonarnie. To niemal tyle samo, co w październiku, kiedy pandemia COVID-19 przechodziła przez szczyt zachorowań. Teraz 66% badanych deklaruje pracę wyłącznie z biura. 46% czasem pracuje z biura, najczęściej w poniedziałki, a 27,5% przyznaje, że najchętniej w ogóle nie pojawiały się w biurze.

- reklama -

Jak podkreślają eksperci, możliwość pracy z domu jest ważnym argumentem przy decyzji o zmianie firmy. Zatrudnieni domagają się, by pracodawcy jasno określali swoje podejście do pracy zdalnej i hybrydowej. Podczas zmiany pracy ważnym benefitem jest dofinansowanie pracy zdalnej, np. poprzez pokrycie części rachunków czy dodatkowe wyposażenie stanowiska. Chęć aplikacji do takich firm wyraziło 61% badanych. Ponad połowa liczy na możliwość wyboru modelu pracy, a 35% na możliwość wyłącznej pracy z domu.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj