Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

pociag intercity kolej
Pociąg PKP Intercity w Olzie

Korekta podyktowana jest pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury. Pojawią się sezonowe połączenia.

W niedzielę 12 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy. PKP PLK wraz z przewoźnikami przygotowały wakacyjną ofertę podróży, uwzględniając możliwości sieci kolejowej. Rozkład będzie obowiązywał do 3 września. Ponadto porównaniu z zeszłorocznymi wakacjami na 40 nowych i zmodernizowanych stacjach i przystankach podróżni mają dodatkowy i wygodniejszy dostęp do kolei.

- reklama -

Do Zakopanego od 25 czerwca wracają bezpośrednie połączenia m.in. z Krakowa, Warszawy i Gdyni. W województwie śląskim kontynuowana jest inwestycja na linii Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie. Nadal obwiązuje zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi Kolei Śląskich na odcinku Katowice – Tarnowskie Góry. Kontynuacja szerokiego zakresu prac w stacji Zwardoń wymaga zmian w komunikacji. Za pociągi Kolei Śląskich będzie uruchomiona zastępcza komunikacja na odcinku Rajcza – Zwardoń, natomiast za pociąg PKP Intercity Beskidy na odcinku Żywiec – Zwardoń – Żywiec.

Jak co roku nie zabraknie bezpośrednich połączeń z regionu nad morze. Z Chałupek przez Racibórz będzie jeździł TLK Wydmy do Helu i Łeby, natomiast przez Wodzisław Śląski – TLK Pirat do Kołobrzegu. Natomiast w Kuźni Raciborskiej będzie można wsiąść do IC Szyndzielnia, który zawiezie do Ustki i TLK Wolin do Świnoujścia, a także do IC Halny do Zakopanego.

Szczegóły oraz dokładne godziny odjazdów i przyjazdów można sprawdzić na plakatach na stacjach i przystankach oraz poniżej:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

/kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj