Polscy pracodawcy ostrożniejsi w zwiększaniu zatrudnienia

praca
Fot. freepik.com

38% pracodawców zatrudniło lub planuje zatrudnić Ukraińców w związku z wybuchem wojny. Chodzi głównie o firmy transportowe, budowlane i przemysłowe.

Pracodawcy są ostrożniejsi w zwiększaniu zatrudnienia – przybyło firm, które przewidują utrzymanie dotychczasowego poziomu zatrudnienia i zmalał odsetek tych, które chcą zatrudniać. 28% firm planuje podwyżki płac, przeważnie niewielkie.

- reklama -

69% firm planuje w ciągu najbliższego półrocza pozostawienie zatrudnienia na dotychczasowym poziomie – w porównaniu z grudniowym badaniem jest to wzrost o 9 pkt. proc. Zwiększać zatrudnienie chce 25% pracodawców. Najczęściej są to firmy z sektorów nowoczesnych usług dla biznesu SSC/BPO, przemysłu i budownictwa oraz transportu, gospodarki magazynowej i łączności.

38% pracodawców zatrudniło lub planuje zatrudnić Ukraińców w związku z wybuchem wojny. Chodzi głównie o firmy transportowe, budowlane i przemysłowe. Stanowiska oferowane pracownikom z Ukrainy są przede wszystkim tam, gdzie niepotrzebne są wysokie kwalifikacje lub gdzie utrzymuje się duże zapotrzebowanie na pracowników. Oferty dotyczą przede wszystkim pracowników fizycznych niewykwalifikowanych i wykwalifikowanych. Dość często poszukuje się też kierowców.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj