Młodzi raciborzanie poznają kulturę odległych krajów [ZDJĘCIA]

Młodzi raciborzanie poznają kulturę odległych krajów

Podczas zajęć „Baśniowego Lata z Biblioteką” dzieci poznały kulturę i mieszkańców Afryki, a także poleciały na kolorowych dywanach do Turcji.

Co ma wspólnego Impala z McDonald’sem, skąd lampart ma cętki i kto jest największym postrachem afrykańskiego buszu? O tym między innymi dowiedzieli się uczestnicy wtorkowych zajęć w raciborskiej bibliotece, które odbyły się w ramach cyklu „Baśniowe Lato z Biblioteką”.

- reklama -

Spotkaniu „Afryka. Opowieści z czarnego lądu” towarzyszyła ekspozycja oryginalnych, przywiezionych z Afryki przedmiotów takich jak masajska dzida, kapelusz z Senegalu, bębenki z Burkina Faso, Ugandy oraz RPA i wiele innych. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu na temat Afryki, afrykańskiej ludności oraz mieszkających tam zwierząt dzieci wysłuchały kilka bajek ze zbioru „26 bajek z Afryki”. W drugiej części zajęć posłuchały oryginalnej kolekcji muzyki z Republiki Południowej Afryki, do której wspólnie wybijały rytm na własnoręcznie zrobionych bębenkach.

28 lipca dzieci poleciały na kolorowych dywanach do Turcji, gdzie nauczyły się, jak wiązać turbany, dowiedziały się, że Turcja to nie tylko kebab, ale szereg innych smakowitych potraw, poznały wiele tureckich słów takich jak merhaba, İyi günler, lütfen i wiele innych. Wysłuchały też baśni z dalekich wysp i lądów „O milczącej córce Sułtana”. W części praktycznej utkały własny dywan, na którym latały podczas drużynowych zabaw ruchowych.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj