Centrum Zielonej Energii w Rybniku. Jakie będą korzyści dla regionu?

ekologia
Fot. pexels.com

W Polsce wytwarzanych jest rocznie ok. 4,5 mln ton odpadów wysokokalorycznych, których nie można składować i powinno się je spalić. W Subregionie Zachodnim powstaje ich ponad 270 tys. ton na rok.

W Rybniku trwają prace analityczne związane z planami powstania nowoczesnego centrum gospodarowania odpadami. Chodzi o tzw. Centrum Zielonej Energii, czyli gospodarkę odpadami w obiegu zamkniętym, pozyskiwanie z odpadów ciepła, energii elektrycznej i wodoru w sposób realizujący cele osiągania poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia oraz zabezpieczający potrzeby energetyczne miasta i jego mieszkańców. Planowana inwestycja w tzw. zieloną energię jest wstępnie szacowana na pół miliarda złotych.

- reklama -

W ramach przedsięwzięcia funkcjonować będzie kilka instalacji. Jedną z najistotniejszych będzie ta do termicznego przekształcania odpadów, która w sposób ekologiczny i bezpieczny dla środowiska zagospodaruje odpady, co w efekcie zapewni produkcję ciepła, energii elektrycznej i wodoru. W Polsce wytwarzanych jest rocznie ok. 4,5 mln ton odpadów wysokokalorycznych, których nie można składować i powinno się je spalić.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj