Justyna Święty-Ersetic ze srebrnym medalem mistrzostw Europy [WIDEO]

sztafeta 4 400
Fot. TVP

Justyna Święty-Ersetic pobiegła na trzeciej zmianie. Rywalizację wygrały Holenderki.

Polska sztafeta 4×400 m kobiet zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Monachium. Drużyna w składzie: Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska, Natalia Kaczmarek dobiegła do mety jako druga z czasem 3:21.68.

- reklama -

Bieg bardzo dobrze rozpoczęła Anna Kiełbasińska, która przekazała pałeczkę z niewielką stratą do Brytyjek. Na wyrównaniu, które miało miejsce po pierwszych 100 m Igi Baumgart-Witan, Polki były czwarte. Oprócz reprezentantek Wielkiej Brytanii przed Polską były też Holenderki i Belgijki. Na tym samym miejscu ruszyła Justyna Święty-Ersetic, która podczas swojego biegu nie wyprzedziła żadnej z rywalek, ale też nie straciła wiele dystansu do prowadzących. Natalia Kaczmarek na finiszu wyprzedziła Nicole Yeargin z Wielkiej Brytanii i Camile Laus z Belgii. Jako pierwsza na metę wpadła Femke Bol.

Holandia ukończyła sztafetę z czasem 3:20.87, trzecie Brytyjki uzyskały 3:21.74.

– Żadna z nas nie przypuszczała, że wywalczenie medalu da 3:21, to jest naprawdę bardzo szybkie bieganie, to jest drugi wynik w karierze tej sztafety i należy się z tego cieszyć. Chciałyśmy oczywiście obronić tytuł mistrzyń Europy, niestety się nie udało, ale myślę, że tak naprawdę przegrać na tym poziomie to żaden wstyd – powiedział po biegu raciborzanka.

fot. TVP
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj