Bill Gates chce, by ludzie z wysokim IQ pracowali w firmach przyjaznych klimatowi

bill gates
Komisja Europejska, Europejski Bank Inwestycyjny i Breakthrough Energy Catalyst Billa Gatesa uzgodnili na konferencji ONZ poświęconej zmianom klimatu w 2021 r. współpracę na rzecz wprowadzenia zielonych technologii na rynek. Fot. Wikipedia

– Częścią Breakthrough Energy było zaangażowanie ludzi z najlepszym IQ na świecie i powiedzenie: „hej, nie róbcie tylko derywatów na Wall Street”. To sygnał dla umysłów ścisłych i inżynierów, że są problemy związane z klimatem – mówi Bill Gates.

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, miliarder i filantrop, chce, aby ludzie z wysokim IQ zaczynali karierę w firmach, które są przyjazne klimatowi. Sam powołał i prowadzi fundusz Breakthrough Energy, który za cel obrał sobie poprawę klimatu na świecie. Inwestują w niego znane osoby ze świata biznesu, a obok nich założyciel Microsoftu stawia na młodych i inteligentnych ludzi, ponieważ – jak mówi – moją świeże pomysły. – Chcą pracować nad czymś, co nie jest tylko maksymalizacją ich dochodów – tłumaczy.

- reklama -

– Częścią Breakthrough Energy było zaangażowanie ludzi z najlepszym IQ na świecie i powiedzenie: „hej, nie róbcie tylko derywatów na Wall Street”. To sygnał dla umysłów ścisłych i inżynierów, że są problemy związane z klimatem. Potrzebujemy, abyście się zaangażowali – podkreśla Bill Gates.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj