„Eko Wars – niecierpek kontratakuje”. Akcja w Arboretum Bramy Morawskiej

arboretum bramy morawskiej zaczarowany ogrod raciborz
Zaczarowany Ogród w Arboretum Bramy Morawskiej

Wydarzenie skierowane jest do mieszkańców Raciborza, dla sympatyków zielonych przestrzeni, dla miłośników ekologii i wszystkich tych, którzy chcą pomóc.

17 września w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu szykuje się prawdziwa gratka dla eko-miłośników w duchu akcji Sprzątanie Świata: „Eko Wars – niecierpek kontratakuje”. To już szósta edycja wolontariatu pod szyldem #DobroCzynni, tym razem organizowana przy współpracy z pracownikami Arboretum Bramy Morawskiej. Wydarzenie skierowane jest do mieszkańców Raciborza, dla sympatyków zielonych przestrzeni, dla miłośników ekologii i wszystkich tych, którzy chcą pomóc.

- reklama -

Akcje odbędzie się w godzinach od 9:00 do 15:00. Miejsce zbiórki: wejście do Arboretum. Przez cały czas trwania akcji wolontariusz będzie na miejscu wskazywał tereny, w których prowadzone są prace porządkowe.

O co chodzi z tym niecierpkiem? Niecierpek drobnokwiatowy to roślina inwazyjna, wykazująca dużą ekspansywność w kolonizowaniu nowych terenów. Stanowi zagrożenie dla gatunków rodzimych, z którymi skutecznie konkuruje o niszę ekologiczną. Zagraża bioróżnorodności i zaburza naturalny ekosystem. Jednym ze sposobów zwalczania niecierpka jest ich mechaniczna eliminacja, polegająca na wyrywaniu pojedynczych roślin lub ich skupisk. Niecierpek jako roślina jednoroczna jest słabo ukorzeniony, więc wyrywanie nie stanowi większego problemu. Problem stanowi jego ilość.

Dodatkowo dla szkół i przedszkoli w terminie 16-17 września prowadzony jest konkurs na wyplewienie największej (wagowo) ilości niecierpka drobnokwiatowego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj