Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA]

zawody pozarnicze krzyzanowice 1
Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Krzyżanowicach

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna OSP Samborowice, a w kategorii chłopców wygrała OSP Krzyżanowice I.

10 września na terenie przedszkola w Krzyżanowicach odbyła się 14. edycja Międzynarodowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP o Puchar Starosty Raciborskiego i Wójta Gminy Krzyżanowice w kategoriach MDP Dziewcząt i MDP Chłopców.

- reklama -

Zespoły zmierzyły się w zawodach podzielonych na dwie konkurencje. Pierwsza, bieg sztafetowy z przeszkodami, wymagała od każdego zawodnika wykonaniu odrębnego zadania: sprintu, przeniesienia węża i gaśnicy na wydzielone miejsce, przeskoczenia płotku, przejścia pod barierką oraz połączenia węża gaśniczego z rozdzielaczem i prądnicą wraz z rozwinięciem go do linii mety.

Drugą konkurencją było zadanie bojowe, które polegało na zbudowaniu linii gaśniczej składającej się z czterech odcinków węża, pokonując po drodze cztery różne przeszkody. Poza tym zespół musiał na dwóch stanowiskach uzupełnić zbiorniczek wodą z hydronetki oraz wykazać się znajomością sprzętu pożarniczego i umiejętnością wiązania węzłów.

W zawodach udział wzięli również młodzi strażacy z SDH Darkovice w Czechach, którzy pomimo najmłodszego składu dzielnie walczyli w obu konkurencjach.

Puchary, medale i dyplomy wraz z gratulacjami młodym strażakom przekazali: starosta raciborski Grzegorz Swoboda, wójt Grzegorz Utracki, prezes zarządu powiatowego związku OSP RP Stefan Kaptur i prezes zarządu gminnego OSP Walter Bożek.

MDP Dziewcząt
1. OSP Samborowice – 1019 pkt
2. OSP Rudyszwałd – 993 pkt
3. OSP Zabełków – 986 pkt 4. OSP Bolesław – 976 pkt

MDP Chłopców
1. OSP Krzyżanowice I – 1023 pkt
2. OSP Rudyszwałd – 1019 pkt
3. OSP Tworków – 1007 pkt
4. OSP Krzanowice – 1000 pkt
5. OSP Roszków I – 998 pkt
6. OSP Krzyżanowice II – 992 pkt
7. OSP Bieńkowice II – 981 pkt
8. OSP Owsiszcze – 961 pkt
9. OSP Roszków II – 947 pkt
10. OSP Bieńkowice I – 947 pkt
11. OSP Pietrowice Wielkie – 940 pkt
12. OSP Chałupki – 930 pkt
13. OSP Nowa Wioska – 925 pkt
14. SDH Darkovice (Czechy) – 756 pkt

Organizatorem XIV Międzynarodowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP o Puchar Starosty Raciborskiego i Wójta Gminy Krzyżanowice była Ochotnicza Straż Pożarna z Krzyżanowic. Finansowego wsparcia udzielili: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, gmina Krzyżanowice oraz powiatowa straż pożarna.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj