PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę w Beskid Żywiecki

Wyprawa z PTTK Racibórz w Beskid Wyspowy i Makowski

Podczas wyprawy z cyklu „Poznajemy Beskidy” można będzie zdobyć Babią Górę i Pilsko.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na kolejną wyprawę z cyklu „Poznajemy Beskidy”. Podczas wycieczki w dniach 29-30 października można będzie zdobyć Babią Górę i Pilsko.

- reklama -

Babia Góra (1725 m n.p.m.) to masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Diablak, często nazywany również Babią Górą, jak cały masyw. Jest najwyższym szczytem Beskidów Zachodnich i poza Tatrami najwyższym szczytem w Polsce zaliczany do Korony Gór Polski. Pilsko to szczyt w Beskidzie Żywieckim, znajduje się w Grupie Pilska. Często nazwą Pilsko obejmuje się nie tylko jego główną kulminację (1557 m), w całości leżącą po stronie słowackiej, ale również cały masyw. Według słowackiej regionalizacji są to Beskidy Orawskie (Oravské Beskydy).

Koszt wyprawy: członkowie PTTK, młodzież do 18 roku i studenci: 250 zł, osoby niezrzeszone: 270 zł. Cena zawiera przejazd autokarem, nocleg w Slanej Vodzie, obiadokolację, śniadanie informację krajoznawczo-turustyczną i licencjonowanego przewodnika. Cena nie zawiera biletu wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK Oddział Racibórz w godz. 10:00-16:00 od poniedziałku do czwartku oraz na konto PTTK 33 1750 0012 0000 0000 3444 8477 w tytule wpisując Imię i nazwisko uczestnika, telefon, adres i datę urodzenia oraz dopisek WYPRAWA 29÷30.10.2022 r.

Szczegóły: Poznajemy Beskidy: Babia Góra i Pilsko.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj