SP Kobyla i ZSP nr 1 najlepsze w konkursie o ruchu drogowym [ZDJĘCIA]

SP Kobyla i ZSP nr 1 najlepsze w konkursie o ruchu drogowym w 2022 r.

Do konkursu zgłosiło się trzynaście szkół podstawowych, które wystawiły drużyny w dwóch kategoriach wiekowych.

Szkoła Podstawowa w Kobyli i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 z Raciborza okazały się najlepsze w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Lepsze połączenia”, w raciborskiej bibliotece odbyła się kolejna edycja tego konkursu.

- reklama -

Ta cykliczna impreza organizowana jest przez Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz od 2009 r. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Racibórz, a w organizację wydarzenia jak co roku włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu, przygotowując pytania konkursowe.

Do konkursu zgłosiło się trzynaście szkół podstawowych, które wystawiły drużyny w kategoriach wiekowych: klasy IV–VI i klasy VII–VIII. Konkurs przebiegał dwuetapowo: najpierw uczniowie pisali test wiedzy z zakresu znajomości znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz przepisów ruchu drogowego, następnie w przypadku dogrywki odpowiadali ustnie przed jury w składzie: dyrektor MiPBP Małgorzata Szczygielska i starszy aspirant Tomasz Florek z Wydziału Ruchu Drogowego.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom a zwycięzcy nagrody rzeczowe – akcesoria rowerowe ufundowane przez Urząd Miasta Racibórz.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj