Ukraińcy są zadowoleni z życia w Polsce

Fot. pixabay.com

– Polska była dla przeciętnego Ukraińca Zachodem, bo jest w UE, kojarzy się z dobrobytem, dobrymi drogami, infrastrukturą oraz dostępnością wszelkich dóbr i towarów – komentuje Anna Dzhobolda.

Połowa Ukraińców mieszkających w Polsce jest zadowolonych ze swojego życia, ich standard życia znacząco się poprawił, mogą pozwolić sobie na zakup produktów i rzeczy, na które nie było ich stać w Ukrainie. 51,1% respondentów twierdzi, że standard życia im się znacząco podniósł, 36,7% badanych nie widzi różnicy, a 12,2% odpowiedziało, że standard życia im się pogorszył – mieli lepszą pracę i lepiej zarabiali w Ukrainie.

- reklama -

– Wyniki badania nie zaskakują mnie. Obserwuję migrację zarobkową Ukraińców od prawie 5 lat i widzę to samo i u wysokiej klasy specjalistów, którzy służbowo przebywają w Polsce i sami widzą różnice między Polską a Ukrainą, nie mają kompleksów, zarabiają czasami więcej niż Polacy albo zakładają w Polsce firmy, i u pracowników fizycznych, którzy przyjeżdżają tu zarobić, a wydają pieniądze w Ukrainie – komentuje Anna Dzhobolda.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj