Spotkanie z Moniką Fibic w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

monika fibic
Spotkanie z Moniką Fibic w raciborskiej bibliotece

Monika Fibic opowiadała o książce „Wojna jest kobietą”, w której opisała historię i doświadczenia trzydziestu dziewięciu kobiet z II wojny światowej.

W piątkowy wieczór w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbyło się spotkanie autorskie z Moniką Fibic – mieszkanką Górnego Śląska, etnolog z wykształcenia i zamiłowania, która w sercu nosi Śląsk, dzięki czemu szerzy śląską kulturę wśród dzieci i młodzieży, odwiedzając szkoły w okolicznych powiatach.

- reklama -

Monika Fibic zagłębia także nieoczywiste oblicze II wojny światowej oraz historii międzywojennej poprzez spotkania w domach opieki w całej Polsce. Efektem tego jest jej ostatnia książka pt. „Wojna jest kobietą”, gdzie autorka opisuje historię i doświadczenia trzydziestu dziewięciu kobiet z II wojny światowej – jak wyglądała ich codzienność i jak wojna wpłynęła na ich losy. To właśnie o tej pozycji Monika Fibic opowiadała podczas spotkania – o kulisach powstania i o motywacjach, jakie nią kierowały.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać kilku fragmentów książki oraz nagrań rozmów, na podstawie których została napisana ostatnia książka autorki. Nie zabrakło również historii uczestników o członkach rodziny, którzy sami doświadczyli piekła wojny.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj