
Jeśli chodzi o ceny energii, Polska jest konkurencyjna, jednak przegrywa z Rumunią czy Bułgarią pod względem kosztów pracy.
W listopadzie powinny zapaść decyzje w sprawie relokacji dużych zagranicznych firm z Ukrainy do Polski. Jak przekazał wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak, prowadzone są też rozmowy z koncernami, które wycofały się z Rosji.
Wiceszef MRiT wskazał, że mimo spowolnienia gospodarczego, wysokiej inflacji i wojny w Ukrainie widoczne jest zainteresowanie zagranicznych firm inwestowaniem w Polsce. Dodał, że „kilkanaście, może więcej” dużych koncernów jest na różnym etapie przygotowania relokacji z Ukrainy. – Mam nadzieję, że jeszcze ten rok przyniesie bardzo dobre wieści, jeśli chodzi o duże inwestycje zagraniczne w Polsce – powiedział.





![Dzień Dziecka na Długiej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Dzień Dziecka na Długiej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-dziecka-na-dlugiej.jpg)
![Transgraniczna współpraca bibliotek trwa. Wspólne zwiedzanie Raciborza [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/raciborz-karwina-biblioteka-nie-ogranicza.jpg)





![Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty [ZDJĘCIA] Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/tydzien-czytania-dzieciom.jpg)


![Dzieci z Przedszkola nr 15 mają nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkole-nr-15-raciborz-plac-zabaw.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



.jpg)

![V Jarmark Rękodzieła w Rudach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA] V Jarmark Rękodzieła w Rudach przyciągnął tłumy](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/jarmark-rekodziela-rudy.jpg)