Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]

liceum sztuk plastycznych galeria gawra
Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace

Prace prezentowane na wystawie wykonane zostały przez uczniów obecnej czwartej klasy LSP i pochodzą z różnych okresów edukacji.

Nowy rok rozpoczął się w bibliotecznej Galerii Gawra od wernisażu prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu z pracowni Romana Szczasnego. Młodzi artyści mogli po raz pierwszy od podstaw przygotować własną wystawę, biorąc udział w całym procesie – od wieszania obrazów do możliwości opowiedzenia podczas wernisażu o swoich inspiracjach. Obecne na wernisażu dyrektor ZSO nr 1 i Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu pogratulowały talentu młodym artystom.

- reklama -

Prace prezentowane na wystawie wykonane zostały przez uczniów obecnej czwartej klasy LSP i pochodzą z różnych okresów edukacji. Wystawione obrazy zostały wykonane w kilku technikach i stylach malarskich. Konwencja realistyczna to głównie studia martwej natury, fantastyczny sposób obrazowania reprezentują surrealistyczne wizje, obecne na wystawie są również obrazy abstrakcyjne wywiedzione z obserwacji natury w skali makro oraz obrazy ekspresyjne, w których kontrasty i światło budują tajemniczy nastrój. Techniki obecne na wystawie to głównie malarstwo akrylowe, akwarelowe, ale pojawią się również prace z elementami kolaży oraz lawowane tuszem.

Autorzy prac: Natalia Bondarewicz, Emilia Czajkowska, Anna Durka, Agata Grzesiczek, Oliwia Kielska, Zuzanna Kołpińska, Weronika Krasek, Katarzyna Kubala, Igor Kucybała, Izabela Lenort, Daniel Michna, Zuzanna Pacia, Bianka Rusiewicz, Wiktoria Skierska, Alicja Szymańska, Karolina Szymiczek, Inga Wardenga, Emilia Wawoczny, Milena Woźny, Kinga Wyleżoł, Kinga Zajadacz.

Wystawę można oglądać do 28 stycznia w godzinach otwarcia biblioteki w Galerii Gawra (1 piętro biblioteki), ul. Kasprowicza 12.

fot. MiPBP, Zuzanna Sczyrba
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj