Malarstwo, rzeźba i rękodzieło na warsztatach w RCK [ZDJĘCIA]

warsztaty ferie zimowe rck
Malarstwo, rzeźnia i rękodzieło na warsztatach w RCK

Dwudniowe warsztaty dla dwóch grup wiekowych zakończyły się wystawą malarską. Potem przyszedł czas na rzeźbę.

Raciborskie Centrum Kultury w ramach akcji „Zima w mieście” zorganizowało warsztaty artystyczno-manualne. Miłośnicy malarstwa świetnie odnaleźli się na zajęciach z Maksymilianem Rogulą, a sala na I piętrze RCK przemieniła się w pracownię malarską, gdzie zadaniem było odtworzenie martwej natury. Ale zanim to nastąpiło, prowadzący dokładnie wyjaśniał, jak pracować z cieniem, kolorami, formą i geometrią, przestrzennym ułożeniem obrazu. Niektórzy najpierw sobie szkicowali, inni od razu przystąpili do działania z farbami. Dwudniowe warsztaty dla dwóch grup wiekowych zakończyły się wystawą malarską.

- reklama -

Po malarstwie przyszedł czas na rzeźbę, którą prowadziła Katarzyna Baron-Rogula. Była to konkretnie rzeźba w glinie. Zarówno młodsza, jak i starsza grupa stworzyły piękne formy przestrzenne: zwierzęta i małe formy geometryczne. Tematyka była dowolna, bo to w końcu ferie, więc można było puścić wodze fantazji.

W świetlicy w Brzeziu z kolei codziennie można było się nauczyć czegoś nowego pod czujnym okiem Agnieszki Patalong. Pierwszego dnia uczestnicy warsztatów uczyli się robić naturalne mydełka, drugiego dnia szydełkowania, a trzeciego tworzenia kul kąpielowych. Podczas tych zajęć omawiane były zasady bezpieczeństwa, szczególnie przy kulach kąpielowych. Dzieci poznały, z jakich substancji można mydełka oraz kule tworzyć, jak uczynić je bardziej atrakcyjne nie tylko wizualnie, ale i pielęgnacyjnie. Podczas warsztatów z szydełkowania poznały rodzaje szydełek, rodzaje ściegów: łańcuszkowy, słupki, pół słupki, omówiony był dobór włóczki do szydełka, a także poznano umiejętności odczytywania schematów graficznych. Swoje piękne szydełkowe cuda uczestnicy tworzyli na formie koła lub kwadratu. Oczywiście wykonane przedmioty mogli zabrać ze sobą do domu.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj