„Inicjatywa Antysmogowa” i „Gmina pełną piersią” dla poprawy jakości powietrza w regionie

powietrze slask
Fot. Andrzej Grygiel/UMWS

Województwo śląskie wesprze działania zmierzające do egzekwowania zapisów uchwały antysmogowej, a także wymiany źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej.

Ruszył Marszałkowski Program Poprawy Jakości Powietrza. Przedsięwzięcie będzie realizowane cyklicznie w postaci konkursów, w których uruchomione zostaną dotacje celowe – „Inicjatywie Antysmogowej” i „Gmina pełną piersią”, projektów skierowanych bezpośrednio do gmin. Do 7 marca mogą one składać wnioski konkursowe.

- reklama -

Przewodniczący Sejmiku, prof. Marek Gzik, zaznaczył w swoim wystąpieniu, że ekologiczne programy, które realizowane są województwie, mają być kapitałem zdrowia dla kolejnych pokoleń. – Ważna jest profilaktyka. Jeśli spojrzymy na statystyki, z jakich miejscowości pochodzą pacjenci trafiający na oddziały Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, zobaczymy, że to właśnie są te miejsca, gdzie jakość powietrza pozostawiała bądź pozostawia wiele do życzenia. Rachunek zdaje się być prosty, czyste powietrze to zdrowszy człowiek i mniejsze koszty konieczne na leczenie. Dbajmy więc wspólnie o nasz Śląsk – zaapelował prof. Marek Gzik.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj