Młodsi pracownicy lepiej znają prawo pracy

praca komputer biznes
Fot. pexels.com

– W dobie tak często zmieniających się regulacji ilu z zatrudnionych Polaków jest w stanie powiedzieć, co dokładnie w Kodeksie pracy się znajduje? Idąc dalej, co w tym Kodeksie się zmieniło od ostatniego zapoznania?  – podkreśla Hanna Cielebąk.

Zmiany w urlopach rodzicielskich, szersze stosowanie elastycznej organizacji pracy i możliwość zwolnienia od pracy „z powodu działania siły wyższej” – takie m.in. rozwiązania przewiduje nowelizacja Kodeksu pracy, którą uchwalił Sejm. Ma ona na celu wdrożenie dwóch unijnych dyrektyw dotyczących tzw. work-life balance.

- reklama -

Z badania portalu Rocketjobs.pl wynika, że duża grupa polskich pracowników biurowych pozytywnie ocenia swoją wiedzę na temat prawa pracy – 41% z nich uważa, że zna je dobrze, a 31% – bardzo dobrze. Poziom wiedzy o prawie idzie w parze z zajmowaną pozycją – im wyższe stanowisko, tym lepsza deklaratywna znajomość paragrafów. Najlepiej swoją znajomość praw oceniają pracownicy średnich i dużych przedsiębiorstw – odpowiednio 81% i 80%. Jednocześnie co piąty przedstawiciel „white collars” postrzega swoją orientację w Kodeksie pracy jako mierną lub dostateczną.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj