Podwyższenia wieku emerytalnego w Polsce nie będzie

praca senior magazyn
Fot. freepik.com

– Wydłużenie wieku emerytalnego i zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, które nastąpiło za czasów PO, powodowało, że Polakom kazano pracować tak naprawdę aż do śmierci – zaznaczyła minister Maląg.

Ukazał się raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju o stanie polskiej gospodarki. Zalecono w nim m.in. wydłużenie wieku emerytalnego i jego zrównanie dla obu płci. W raporcie zwrócono uwagę, że przyszli emeryci będą pobierać coraz niższe świadczenia w porównaniu ze średnią płacą.

- reklama -

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg skomentowała, że takie działania, jak podwyższenie wieku emerytalnego, nie zostaną podjęte. – Stosujemy przede wszystkim zachęty do dłuższej pracy – podkreśliła. Wskazała, że bezrobocie w Polsce jest bardzo niskie, dlatego wiedza i doświadczenie starszych osób na rynku pracy jest potrzebne. – Wprowadziliśmy PIT-0 dla seniorów, czyli dla tych osób, które osiągnęły wiek emerytalny, ale nadal pracują. Te osoby nie mają odprowadzonego podatku do 85 tys. plus 30 tys. kwoty wolnej. Jest to bardzo korzystne, bo składki są w pełni odprowadzone – powiedziała szefowa MRiPS.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj