
Ugoda, po jej ostatecznym podpisaniu, ma wejść w życie po spełnieniu warunków zawieszających.
Ugoda Rafako z Tauronem w sprawie bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno jest coraz bliżej. Jego wykonawcy, czyli Rafako, Mostostal Warszawa i spółka zależna Rafako E003B, uzgodnili warunki przyszłej ugody z Tauron Wytwarzanie przed Sądem Polubownym w ramach mediacji.
Uzgodnienia obu stron zakładają, że na mocy przyszłej ugody Tauron Wytwarzanie ograniczy swoje roszczenia wobec wykonawcy do 240 mln zł. Pieniądze te zostaną wypłacone z gwarancji należytego wykonania w zakresie realizacji kontraktu. Co istotne, uzgodnienie to nie oznacza uznania roszczeń Tauron Wytwarzanie. Natomiast Tauron Wytwarzanie zapłaci na rzecz Rafako i jego spółki zależnej 65,1 mln zł.





![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)
![Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece [ZDJĘCIA] Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-28.jpg)
![Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka.jpg)





![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)







