Wiele firm na świecie umożliwia pracę zdalną, Polska w tyle

praca zdalna
Fot. unsplash.com

Przedsiębiorstwa jako przyczynę stosowania pracy zdalnej najczęściej wskazywały chęć poprawy doświadczeń pracowników dzięki większej elastyczności.

Ponad 1/3 firm na świecie pozwala pracownikom na wykonywanie obowiązków zawodowych z zagranicy, a ponad połowa na pracę hybrydową. W przypadku polskich firm na pracę z dowolnej lokalizacji zezwala 13% przedsiębiorstw.

- reklama -

W Polsce odsetek firm, które w różnym stopniu umożliwiają pracę zdalną, w niektórych branżach sięga 90%. Najczęściej stosowaną formą organizacji działania jest model hybrydowy zakładający dwa dni pracy biurowej w ciągu tygodnia. Jest to w pewnym stopniu wynik oczekiwań pracowników – prawie co trzeci uczestnik ankiety „Stan pracy hybrydowej w Polsce” jako preferowany wskazał model zakładający trzy dni pracy zdalnej. Jednak jedynie 13% polskich przedsiębiorstw zezwala swoim pracownikom na pracę z dowolnej lokalizacji – to o 22 p.p. mniej niż średnia globalna. Jednocześnie odsetek polskich pracowników oczekujących takiej możliwości sięga 47%.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj