Kariera i pieniądze na końcu listy priorytetów młodych ludzi

mlodziez wakacje
Fot. freepik.com

Przedstawiciele pokolenia Z ponad karierę zawodową stawiają cele związane z życiem prywatnym, w tym realizację własnych pasji i zamiłowań.

Przedstawiciele pokolenia osób urodzonych po 1997 r. ponad karierę stawiają życie prywatne. Wśród wartości najczęściej wymienianych przez nich są: szczęście, rodzina i możliwość realizowania pasji. Na rozwój kariery i bezpieczeństwo finansowe jako wartości najwyżej cenione w życiu wskazało odpowiednio tylko 11% i 16% respondentów.

- reklama -

Możliwość bezkolizyjnego łączenia pracy z życiem osobistym stanowiła najczęściej wybieraną przez respondentów odpowiedź na pytanie o subiektywnie cenione cechy pracodawcy – wskazało na nią 75% ankietowanych. Odpowiedź ta uzyskała więcej wskazań niż atrakcyjne zarobki (67%). Wśród czynników, które mogą zniechęcić osobę z pokolenia Z do podjęcia starań o zatrudnienie u danego pracodawcy, istotne miejsce zajmuje niezgodność misji firmy z osobistymi wartościami kandydata do pracy – odpowiedź tę wskazało 63% badanych. Więcej wskazań uzyskała jedynie odpowiedź „niejasny profil stanowiska” (71%).

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj