OKR w Strzesze. Najlepsi recytatorzy pojadą do Opola [ZDJĘCIA]

okr
OKR w Strzesze. Najlepsi recytatorzy pojadą do Opola

W eliminacjach rejonowych 68. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wzięło udział 17 młodych, odważnych i zdolnych recytatorów.

W Domu Kultury Strzecha w Raciborzu odbyła się kolejna edycja najstarszej imprezy amatorskiego ruchu artystycznego w Polsce, czyli Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach rejonowych 68. edycji wzięło udział 17 młodych, odważnych i zdolnych recytatorów.

- reklama -

Jury w składzie: Krzysztof Żyliński – reżyser teatralny, pisarz i poeta z Opola, Marta Pohrebny – aktorka zielonogórskiego teatru PiiP, Jarosław Hanik – pianista, aranżer, kompozytor, pedagog z Rybnika postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia kwalifikujące do wojewódzkiego etapu konkursu w Opolu w dniach 13-14 maja.

W kategorii „recytacja” wyróżnienia otrzymali: Kacper Gocyła z CKZiU nr 2 „Mechanik”, Jakub Kogut z CKZiU nr 2 „Mechanik” i Felicja Pytlik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. W kategorii „poezja śpiewana” nagrodę otrzymała Weronika Wojak z Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego, a wyróżnienie – Miriam Elbin z Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego. W kategorii „teatr jednego aktora” nagrodę otrzymała  Marta Musioł z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a laureaci – dyplomy kwalifikacji oraz nagrody, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Wręczając nagrody, jury konkursu pogratulowało laureatom i życzyło powodzenia w następnych etapach konkursu.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj