O czystym powietrzu w mieście i regionie podczas EKG

eec europejski
Fot. Tomasz Żak/UMWS

– Musimy zdać sobie sprawę, że jakość powietrza to kwestia naszego bezpieczeństwa, zarówno energetycznego, jak i zdrowotnego – podkreśliła Gabriela Lenartowicz.

Zakończył się XV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Głównymi tematami tegorocznej odsłony wydarzenia były gospodarka, sytuacja w Ukrainie, technologie i innowacje, ale także dostosowanie gospodarki do wyzwań klimatycznych. Trzeciego dnia miał miejsce panel pod nazwą „Czyste powietrze w mieście i regionie”. Wzięli w nim udział m.in. poseł RP Gabriela Lenartowicz i wicemarszałek woj. śląskiego Łukasz Czopik.

- reklama -

– Od 2017 r. województwo śląskie podejmuje realne kroki w zakresie prewencji, edukacji i egzekucji. Przed nami nowa perspektywa unijnego finansowania, w której 20% z 5 mld euro, jakie trafią do regionu, zostanie przeznaczonych na działania proekologiczne. Zarząd województwa jest zdeterminowany, by do 2030 r. zakończyć transformację i żeby była to transformacja zielona. Chcemy być zielonym sercem Polski – zapowiedział Łukasz Czopik.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj