PTTK Racibórz zaprosił na wycieczkę do Warszawy [ZDJĘCIA]

pttk raciborz
Warszawa z PTTK Racibórz

W wycieczce uczestniczyły w sumie 54 osoby, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.

W dniach 28-30 kwietnia miała miejsce wycieczka do Warszawy zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu. Stolica Polski to miasto, w którym można żyć, pracować, odpoczywać i ciekawie spędzać czas. Jest w ciągłym ruchu i wciąż się zmienia. Po II wojnie światowej została niemal całkowicie zniszczona przez Niemców, przez 76 lat miasto udało się odbudować i dziś posiada wiele ciekawych atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

- reklama -

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zobaczyli Łazienki Królewskie, Sejm i Senat, a następnie Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza oraz kościoły św. Krzyża i św. Anny. W sobotę czekała na nich starówka, Zamek Królewski, Barbakan, Cytadela, Muzeum Sportu i Turystyki oraz Cmentarz Powązkowski Wojskowy. Trzeciego dnia mieli okazję przejechać się metrem, zwiedzić Stadion Narodowy, Wilanów, Pawlak, Getto i Cmentarz Powstańczy.

– Zwiedzanie odbywało się z wieloletnim Przewodnikiem Miejskim Miasta Warszawy, który oprowadził nas po wielu ciekawych miejscach, czasami mało uczęszczanych. Zwiedzanie Senatu RP i Sejmu RP odbyło się dzięki uprzejmości pani poseł Gabrieli Lenartowicz, za które dziękujemy. W wycieczce uczestniczyły w sumie 54 osoby, w tym 27 osób ze Szkoły Podstawowej nr 3, trzech opiekunów grupy i 24 osoby z PTTK. Najstarszy uczestnik – rocznik 1943, a najmłodszy – rocznik 2012. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w wycieczce i zapraszam na kolejne z PTTK Oddział Racibórz – relacjonuje prezes PTTK Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj