W Studziennej powstanie hala sportowa za 2,5 mln zł

W Studziennej powstanie hala sportowa za 2,5 mln zł

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Raciborzu wybudowana zostanie sala sportowa wraz z szatniami, magazynami i toaletami.

Ministerstwo Sportu i Turystyki z okazji 100-lecia występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich uruchomiło program budowy przyszkolnych hal sportowych. W ramach pierwszego naboru zostanie zrealizowanych 360 hal, w tym przy szkole w Raciborzu-Studziennej.

- reklama -

Miasto Racibórz pozyskało ponad 2,5 mln zł z programu rządowego Olimpia 2023 na budowę nowoczesnego obiektu sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Raciborzu. Środki te pozwolą na budowę sali sportowej wraz z zapleczem z szatniami, magazynami i toaletami oraz trzech boisk: do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Inwestycja ma na celu nie tylko podniesienie jakości infrastruktury, ale także rozwój sportowy, poprawę zdrowia poprzez aktywność fizyczną i integrację społeczności lokalnej. Budowa rozpocznie się na początku 2024 r. i potrwa do końca czerwca.

Jak podkreśla magistrat, realizacja tego projektu jest odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców dzielnicy Studzienna, którzy od dawna sygnalizowali konieczność wybudowania nowej sali gimnastycznej. Będzie ona znaczącym wzbogaceniem dla szkoły i całej społeczności lokalnej. Inwestycja umożliwi organizację różnorodnych zajęć sportowych i rekreacyjnych, zapewniając uczniom oraz mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego. – Nowoczesne boisko wielofunkcyjne nie tylko stworzy warunki do aktywności fizycznej, ale również będzie miejscem integracji społecznej i rozwijania wartości takich jak fair play, współpraca i duch sportowej rywalizacji. Mieszkańcy Raciborza otrzymają przestrzeń, w której będą mogli rozwijać swoje talenty sportowe, cieszyć się sportowymi wyzwaniami oraz budować więzi społeczne – podkreśla urząd miasta.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj