Raciborscy uczniowie w roli prezydenta i strażaków [ZDJĘCIA]

dzien dziecka
Jednostki miejskie i strażacy odwiedzili przedszkola

Uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki pracy urzędników i poznać funkcjonowanie miasta z perspektywy prezydenta oraz radnych.

Uczniowie klasy IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 15 mieli niecodzienną okazję wcielić się w rolę prezydenta i radnych podczas wizyty w Urzędzie Miasta Racibórz zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Zapoznali się z różnymi sprawami, które załatwiane są w urzędzie. Wcielając się w role prezydenta i radnych, mieli niepowtarzalną okazję podpisać ważne uchwały i zarządzenia, które wpływają na funkcjonowanie miasta.

- reklama -

W trakcie wizyty klasa IIIc odwiedziła również Straż Miejską, gdzie poznała ważną rolę tej instytucji w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańców. Uczniowie dowiedzieli się o pracy strażników miejskich oraz o przestrzeganiu prawa i porządku w mieście. Pod koniec wizyty uczniowie zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez lokalne instytucje i organizacje. Raciborskie Centrum Recyklingu, Wodociągi Raciborskie, Raciborskie Centrum Kultury, Muzeum w Raciborzu oraz Urząd Miasta z radością przyłączyły się do obchodów Dnia Dziecka, oferując upominki, które młodym gościom wręczył prezydent miasta Dariusz Polowy. – To niezwykłe spotkanie było dla nas wszystkich nie tylko radosnym świętowaniem Dnia Dziecka, ale także okazją do pokazania młodym mieszkańcom, jak funkcjonuje nasz urząd i jakie tajemnice skrywa praca prezydenta i radnych. Jestem dumny, że mogliśmy podzielić się z nimi naszą pasją do służby społeczności lokalnej – podsumował Dariusz Polowy.

Urząd Miasta Racibórz zorganizował także w wybranych przedszkolach pokaz pojazdów jednostek Straży Pożarnej, Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz Straży Miejskiej. Strażacy odwiedzili m.in. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 na Płoni, Przedszkole nr 14 oraz Przedszkole nr 26. Do pokazu włączyła się również Straż Miejska, która zawitała do Przedszkola nr 13. Na pokazie po raz pierwszy pojawiła się śmieciarka. Pracownik przedsiębiorstwa Komunalnego zaprezentował dzieciom z Przedszkola nr 20 mechanizmy tego pojazdu. Dla najmłodszych nie lada atrakcją była możliwość wejścia do pojazdów w celu poznania i przetestowania ich wyposażenia. W ramach pokazu dzieci mogły przymierzyć kaski oraz zadawać pytania, na które przedstawiciele jednostek z wielką przyjemnością odpowiadali.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj