Czerwcowy Turniej Przedszkolaków w ZSS w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Czerwcowy Turniej Przedszkolaków w ZSS w Raciborzu

W tym roku zabawa przebiegała pod hasłem „W świecie wierszy Brzechwy”. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn.

13 czerwca na boisku Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu odbyła się kolejna edycja bibliotecznego Czerwcowego Turnieju Przedszkolaków. Drużyny wystawione przez raciborskie przedszkola stanęły w szranki o zwycięstwo w turnieju organizowanym przez Filię nr 2 Ostróg. W tym roku cała zabawa przebiegała pod hasłem „W świecie wierszy Brzechwy”.

- reklama -

125. rocznica urodzin autora „Kaczki Dziwaczki” była przyczynkiem do ustalenia tematów wszystkich konkurencji turnieju. Zmagania odbyły się w wesołej atmosferze, gdyż celem turnieju jest wywołanie uśmiechów na twarzach dzieci bez zbędnej presji.

Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn: dwie drużyny z Przedszkola nr 11, drużyna z Przedszkola nr 13, drużyna z Domowego Przedszkola oraz drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych, który był współorganizatorem turnieju. Po raz kolejny wydarzenie odbyło się na boisku szkolnym, za co biblioteka bardzo dziękuje dyrekcji szkoły.

Na początku odbyła się rozgrzewka intelektualna pt. „Quizy wierszy Brzechwy”, z którą dzieci poradziły sobie doskonale. Wiersze Brzechwy wciąż cieszą i bawią najmłodszych. Kolejne sportowe zabawy ruchowe nawiązywały do „Kaczki Dziwaczki”. Było więc: „Jajo na twardo”, czyli bieg z piłeczką na łyżeczce na wyciągniętej ręce, „Czubek z kokardą” czyli wiązanie kokardy na czas oraz „Piesze wycieczki”, czyli marsz tip topami na czas do pachołka i z powrotem. Ponadto dzieci mogły sprawdzić swoje siły w warsztatach teatralnych do wiersza „Niedźwiedź” oraz w zabawie z krzesłami pt. „Samochwała nie chce siedzieć sama”. Turniej zakończyło przedstawienie „Na straganie” w wykonaniu bibliotekarek z Fili nr 2 Ostróg.

– Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie dzieci do turnieju. Dziękujemy grupie kibiców z Przedszkola nr 11 za uśmiechy i brawa oraz uczniom z Zespołu Szkół Specjalnych za obsługę nagłośnienia – relacjonuje raciborska biblioteka.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj