Goblikon 2023. Raciborski konwent miłośników fantastyki i RPG powraca

Goblikon 2017

Goblikon to konwent miłośników fantastyki i RPG organizowany od 2003 r. Zaplanowano m.in. turnieje gier, konkurs cosplay, RPG, strefę gier bez prądu i spotkania z pięcioma autorami.

W dniach 14-16 lipca na terenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących na ul. Kasprowicza 11 i 12 w Raciborzu odbędzie się Raciborski Konwent Miłośników Fantastyki i RPG Goblikon.

- reklama -

Goblikon po kilku latach przerwy wraca i to z wielkim przytupem. Wejściówki będzie darmowe – dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, jaki MiPBP pozyskała na projekt „Zakręceni w czasie. Bo literatura może czegoś nauczyć”. Dodatkowo dla wszystkich uczestników będzie zapewniony nocleg na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Kasprowicza 12.

Goblikon to konwent miłośników fantastyki i RPG organizowany w Raciborzu od 2003 r. pod patronatem i przy pomocy raciborskiej biblioteki. Jego głównym motywem przewodnim jest szeroko pojęta fantastyka. Wydarzenie zrzesza miłośników nie tylko książek i filmów fantasy, RPG ale również gier planszowych oraz wideo. Konwent trwa trzy dni, od piątku do niedzieli. W tym czasie odbywać się będą prelekcje, spotkania autorskie, konkursy, turnieje i wiele innych atrakcji, w których każdy uczestnik może wziąć udział.

Organizatorzy w tym roku przygotowali mnóstwo punktów programu do wyboru, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród wydarzeń znajdziemy m.in.: turnieje gier, konkursy wiedzy, konkurs cosplay, RPG, strefę gier bez prądu, retro kawiarenkę, warsztaty malowania figurek, tworzenia gier planszowych, wioski tematyczne, prelekcje oraz spotkania z pięcioma autorami z możliwością otrzymania autografu. Na Goblikonie pojawią się m.in. Robert Wegner, Anna Kańtoch, Anna Siemomysła Hrycyszyn, Artur Urbanowicz i Magdalena Salik.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj