Pierwsza tura warsztatów gry na ukulele w RCK [ZDJĘCIA]

Pierwsza tura warsztatów gry na ukulele w RCK

Uczestnicy zajęć poznali budowę ukulele, jego strój, sposób trzymania i wydobycia dźwięku oraz kilka podstawowych chwytów, w oparciu o które będą mogli zagrać kilka łatwych piosenek.

W minionym tygodniu Raciborskie Centrum Kultury zakończyło pierwszą turę warsztatów gry na ukulele. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat przez dwa dni prowadziła Agnieszka Patalong. Kolejna grupa, tym razem starsza, rozpocznie swoją muzyczną przygodę z tym ciekawym instrumentem 11 lipca.

- reklama -

Uczestnicy zajęć poznali budowę ukulele, jego strój, sposób trzymania i wydobycia dźwięku oraz kilka podstawowych chwytów, w oparciu o które będą mogli zagrać kilka łatwych piosenek, takich jak „Pieski małe dwa”, „Lubię podróże” czy „Don’t worry, be happy”. A to wszystko w przyjemnym otoczeniu zieleni Ogrodu Strzechy.

– Paluszki trochę bolą, ale ziarenko zostało zasiane i kto wie, być może we wrześniu stworzymy nową grupę gry na ukulele dla dzieci i młodzieży. Do tej pory działała grupa dorosłych w świetlicy RCK w Brzeziu o pięknej nazwie „Ukufrelki”. Zespół niejednokrotnie uświetniły swoją grą różne inicjatywy w naszym mieście: Dzień Dziecka na Długiej czy koncert jubileuszowy chóru Vivo – podkreśla RCK.

Zajęcia w ramach akcji Lato w Mieście odbywają się przy wsparciu finansowym UM Racibórz.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj