Letni Wehikuł Biblioteki z wizytą w muzeum i na bezludnej wyspie | Biblioteka Racibórz

To był kolejny szalony tydzień w podróży z Letnim Wehikułem Czasu w Bibliotece. Prawdziwą podróż do przeszłości dostarczyła wizyta w Muzeum w Raciborzu, podczas której dzieci dowiedziały się m.in. jak przebiega proces mumifikacji i do kogo chodziło się kiedyś wyrywać zęby. Wszystko to w ramach wakacyjnych zajęć organizowanych przez raciborską bibliotekę.

18 lipca zajęcia rozpoczęły się od niemego seansu. Pierwsze animacje wytwórni Disney’a przeniosły uczestników do lat 30. XX-wieku. Inspiracją do tej podróży jest seria książek detektywistycznych „Zbrodnia niezbyt elegancka”, w której główne bohaterki – Daisy i Hazel – są z pozoru zwykłymi panienkami. W tajemnicy przed dorosłymi rozwiązują różne zagadki detektywistyczne, bo zbrodnia podąża za dziewczyna gdzie tylko się pojawią. Między innymi rozwiązują zagadkę tajemniczego zniknięcia podczas rejsu po Nilu. Wizyta w raciborskim Muzeum przybliżyła dzieciom zjawisko mody na mumie, która panowała jeszcze na początku XX wieku.

- reklama -

W czwartek 20 lipca zajęcia odbyły się pod hasłem „Bezludna wyspa Robinsona Crusoe” . Tego dnia parking przy bibliotece zamienił się w ocean, na którym dzieci malowały kolorową kredą bezludne wyspy. Kto jeszcze nie znał historii rozbitka Robinsona, mógł je poznać przy okazji wspólnego odczytania fragmentów powieści Daniela Defoe i seansu animacji na jej motywach.

Na kolejne zajęcia raciborska biblioteka zaprasza we wtorek 25 lipca, tym razem odkryjemy odkrywców z Wonderscape. W czwartek 27 lipca wybierzemy się do Planetarium i tego dnia nie będzie zajęć w bibliotece.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj