Zielono mi: Komisja odwiedziła zielone zakątki [ZDJĘCIA]

zielono mi
Zielono mi: Komisja odwiedziła zielone zakątki

W tej edycji zgłoszono wyjątkowo dużo ogrodów przy miejscach pracy. Spora jest również konkurencja w kategorii ogród przydomowy i najpiękniejszy balkon.

Już po raz czwarty w Raciborzu odbywa się konkurs „Zielono mi”, który zyskuje coraz większą popularność wśród raciborskich ogrodników. Komisja konkursowa po wstępnej weryfikacji wniosków odwiedziła część zgłoszonych zielonych zakątków. – Cieszy to, że z roku na rok rośnie zainteresowanie raciborzan inspirowaniem innych do dbania o bioróżnorodność i estetykę naszego miasta. W tegorocznej edycji zgłoszono wyjątkowo dużo ogrodów przy miejscach pracy. Spora jest również konkurencja w kategorii ogród przydomowy i najpiękniejszy balkon – podkreśla urząd miasta.

- reklama -

Głównym założeniem konkursu jest zachęcenie mieszkańców do podejmowania działań proekologicznych oraz propagowanie wiedzy na temat bioróżnorodności.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 15 września, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w 22 września o godz. 17:00 w Ogródku Jordanowskim podczas Święta Dyni.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj