Raciborscy policjanci zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom

alkohol praca samochod
Fot. freepik.com

Funkcjonariusze przeprowadzili w sumie 234 badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

2 sierpnia policjanci raciborskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. Skontrolowali blisko 234 kierujących. Czworo z nich nie powinno było prowadzić pojazdu.

- reklama -

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci raciborskiej drogówki kontrolowali trzeźwość kierujących. Głównym założeniem działań było zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze przeprowadzili w sumie 234 badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali jednego kierującego pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz trzech kierujących w stanie po użyciu alkoholu. Wszystkim zatrzymano prawo jazdy. Ponadto stróże prawa ujawnili kierującego, który kierował pojazdem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie. Reagujmy przed, a nie po tym, jak dojdzie do nieszczęścia. Nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i utracenie tego, co najważniejsze, czyli życia. Pamiętaj! Nigdy nie prowadź pod wpływem alkoholu, zawsze możesz sprawdzić swój stan trzeźwości w najbliższej jednostce Policji – apelują policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj