Nagroda prezydenta w dziedzinie twórczości i kultury. Można zgłaszać kandydatów

kultura malarstwo
Fot. freepik.com

Prezydent Miasta Racibórz ma możliwość przyznania nagrody twórcy lub animatorowi kultury za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia w danym roku kalendarzowym.

Trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Racibórz za osiągnięcia w dziedzinie twórczości i kultury.

- reklama -

Zgodnie z Uchwałą Nr XLI/623/2018 Rady Miasta Racibórz z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie ustanowienia dorocznych nagród Prezydenta Miasta Racibórz za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury na wniosek: organu administracji publicznej, instytucji kultury, stowarzyszenia i związku twórczego, grupy liczącej co najmniej 10 osób z artystycznego środowiska twórczego, w którego skład wchodzą m.in. literaci, muzycy, plastycy, rzeźbiarze, innej jednostki organizacyjnej, której statutowy zakres działania obejmuje zadania w dziedzinie kultury, sztuki i ochrony dóbr kultury prezydent ma możliwość przyznania nagrody twórcy lub animatorowi kultury za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia w danym roku kalendarzowym.

– Jeśli znacie kogoś, kto wyróżnia się na tle innych i zasługuje na taką nagrodę, a z różnych przyczyn nie został jeszcze zauważony, odkryty w lokalnym środowisku, to teraz macie szansę, by taką osobę zgłosić do nagrody – zachęca raciborski urząd miasta.

Wnioski o przyznanie nagrody można składać w Biurze Obsługi Interesantów lub sekretariacie Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Racibórz przy ul. Króla Stefana Batorego 6, pok. 311 lub za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Miasta Racibórz, 47-400 Racibórz, ul. Króla Stefana Batorego 6 w terminie do 31 sierpnia danego roku.

Do pobrania: Uchwała Nr XLI/623/2018 Rady Miasta Racibórz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj