Raciborzanie powitali jesień podczas Święta Dyni [ZDJĘCIA]

swieto dyni raciborz
Raciborzanie powitali jesień podczas Święta Dyni

Podczas wydarzenia zorganizowano m.in. warsztaty rękodzielnicze i artystyczne, można było też nauczyć się przyrządzać zupę dyniową czy wziąć udział w zajęciach tai–chi.

22 września w Parku Jordanowskim w Raciborzu raciborzanie przywitali sezon jesienny podczas miejskiego Święta Dyni. Wydarzenie obfitowało w różnorodne atrakcje nawiązujące do nadchodzącej wielkimi krokami jesieni. Każdy mieszkaniec Raciborza, zarówno starszy, jak i młodszym mógł znaleźć coś dla siebie. W ofercie pojawiły się m.in. warsztaty kreatywne (rękodzielnicze i artystyczne) oraz rytmiczne występy bębniarzy. Przygotowano również coś dla fanów własnych przetworów i gotowania. Można było spróbować swoich sił w kiszeniu warzyw czy też nauczyć się przyrządzać zupę dyniową, która jest idealną propozycją na chłodne, jesienne dni. Dla spragnionych relaksu poprowadzono zajęcia tai–chi w otoczeniu przyrody, co jeszcze bardziej sprzyjało rozluźnieniu się i odzyskaniu wewnętrznej harmonii. Ponadto biorąc udział w sadzeniu roślin, można było dołożyć swoją cegiełkę do upiększenia Ogródka Jordanowskiego.

- reklama -

Podczas miejskiego Święta Dyni nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Z pamiętnika małego ogrodnika”. Całość przeprowadził wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk. I miejsce zajęło Przedszkole nr 23, drugie było Przedszkole nr 16, a trzecie – Przedszkole nr 15. Konkurs polegał na stworzeniu przedszkolnego warzywnika i prowadzeniu dziennika ilustrującego postępy w realizacji tego zadania.

Organizatorem Święta Dyni było Miasto Racibórz.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj