Przedszkolaki z Bieńkowic mają nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]

Przedszkolaki z Bieńkowic mają nowy plac zabaw

Zamontowany został zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i elementami zabawowymi oraz edukacyjnymi, wykonano też bezpieczną nawierzchnię amortyzującą upadki.

9 października w przedszkolu w Bieńkowicach został oficjalnie otwarty nowy plac zabaw. Radości dzieci nie przyćmiła nawet deszczowa pogoda, chociaż na pierwsze zjazdy ze zjeżdżalni przyjdzie jeszcze poczekać. Energię przedszkolaki pokazały za to na scenie.

- reklama -

Współfinansowany przy pomocy środków z budżetu woj. śląskiego w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka” plac zabaw stanął na terenie przedszkola w Bieńkowicach. Kosztami po połowie podzielili się samorząd wojewódzki oraz gmina Krzyżanowice. W ramach inwestycji zamontowany został zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i elementami zabawowymi oraz edukacyjnymi, wykonano też bezpieczną nawierzchnię amortyzującą upadki oraz zamontowana tablicę o otrzymanym dofinansowaniu. Cały teren został też uporządkowany.

Witając gości, dyrektor przedszkola podkreśliła wagę współpracy gminy i jej mieszańców. To dzięki wspólnemu działaniu rady sołeckiej, pracowników urzędu gminy i przedszkola, mieszkańców, rodziców i lokalnych przedsiębiorców udało się szybko zrealizować inwestycję. W imieniu gospodarza gminy Grzegorza Utrackiego zastępca wójta Wolfgang Kroczek omówił dalsze inwestycje planowane przez gminę w Bieńkowicach.

– Przed gośćmi zebranymi w przedszkolu wystąpili także najważniejsi beneficjenci „inicjatywy sołeckiej” – najmłodsi i najstarsi przedszkolacy. Były tańce, piosenki, wierszyki i podziękowania. A na koniec – wielka radość z nowego placu zabaw. Plac zabaw został poświęcony, wstęga przecięta, baloniki uwolnione w przestrzeń. Teraz tylko pozostaje czekać na dobrą pogodę, by móc sprawdzić plac zabaw w praktyce – relacjonuje Urząd Gminy Krzyżanowice.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj