Jadwiga i Rudolf Kostka z Borucina świętują 60. rocznicę ślubu

Diamentowe gody państwa Kostka z Borucina

Pani Jadwiga i pan Rudolf przysięgę cywilną składali w Krzanowicach 19 października 1963 r., a kościelną w Borucinie dwa dni później.

Państwa Jadwiga i Rudolf Kostka z Borucina świętują diamentowe gody, czyli 60. rocznicę ślubu.

- reklama -

Dziesięć lat temu mieli dwóch synów (z jednym mieszkają na co dzień w rodzinnej wsi), czterech wnuków i trzy wnuczki. Dziś to już siedmioro wnuków i siedmioro prawnucząt. – Oboje pochodzą z Borucina, nic więc dziwnego, że znają się praktycznie od najmłodszych lat. Spotykali się na zabawach, razem jeździli na rowerach, rozmawiali ze sobą w pociągu, aż pewnego dnia postanowili się pobrać. W dniu ich ślubu pogoda była piękna. „Naprawdę pięknie było. Jaka pogoda w wesele, takie życie, mówią – i u nas się sprawdziło” – wyjaśnia pani Jadwiga. Przysięgę cywilną składali w Krzanowicach 19 października 1963 r., a kościelną w Borucinie dwa dni później – opisuje Urząd Miejski Krzanowice.

Pani Jadwiga życie zawodowe spędziła w raciborskiej betoniarni, a pan Rudolf, murarz z zawodu, pracował na kopalni. Dostojna jubilatka 28 października będzie obchodzić 82. urodziny. Jubilat jest niewiele starszy – 83. urodziny świętował we wrześniu.

Jubilatów odwiedzili burmistrz Andrzej Strzedulla i zastępca kierownika USC Ewa Wita.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj