
Uciekający kierowca wjechał na chodnik i prawie potrącił pieszego. Po zatrzymaniu okazało się, że posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Sceny jak z filmu rozegrały się 8 listopada na drogach Raciborza. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli na ul. Fabrycznej Volkswagena Golfa, którego kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Zawrócili za samochodem i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, próbowali go zatrzymać i skontrolować. Mężczyzna nie reagował na polecenia, a dodatkowo przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku ul. Rybnickiej. Tam wjechał na chodnik i prawie potrącił pieszego.
Następnie kierowca zjechał na jezdnię i uderzył w nieoznakowany radiowóz, co go jednak nie powstrzymało i dalej próbował uciekać. Dopiero po uderzeniu w radiowóz drogówki podjął wraz ze swoją pasażerką próbę pieszej ucieczki. Policjanci oddali strzał ostrzegawczy i po krótki pościgu zatrzymali mężczyznę oraz podróżującą z nim kobietę.
Oboje są mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i posiadał trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. 36-latek usłyszał zarzuty: niezatrzymania się do kontroli i ucieczkę, kierowanie samochodem pomimo orzeczonych sądowych zakazów, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenie mienia. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 5 lat więzienia.
fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








