Raciborski sztab WOŚP zachęca do współtworzenia 32. finału

wosp raciborz
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu

W pomoc mogą się włączyć nie tylko mieszkańcy Raciborza, ale także przedsiębiorcy.

Raciborski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza przedsiębiorców do współtworzenia 32. finału, który będzie miał miejsce 28 stycznia. – Jako sztab raciborski dokładamy wszelkich starań, by finał był jak najbardziej atrakcyjny dla naszych mieszkańców, ale przede wszystkim, by Racibórz wpisał się w ogólnopolski wynik kolejnym rekordem. Tegoroczny cel zbiórki to zakup sprzętu do diagnostyki, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych – informuje Anna Kokolus, szefowa sztabu WOŚP Racibórz.

- reklama -

Pierwszą formą pomocy jest wsparcie finansowe, które przyda się na pokrycie kosztów operacyjnych jak nagłośnienie, oświetlenie czy koszty transportu zespołów. Istnieje też możliwości przekazania usługi czy produkty na licytacje na Allegro: allegro.pl/uzytkownik/wospraciborz. W zeszłym roku było ich ponad 120 i zasiliły rekordową kwotę zbiórki Raciborza, jaką była suma 214 156 zł. Sztab zachęca też do licytowania.

W dniu finału na raciborskim rynku pojawi się Remigiusz Rączka, który ugotuje w kuchni polowej grochówkę. Towarzyszyć mu będą uczniowie gastronomika. Muzycznymi gwiazdami będą zespoły: 3 Promile wraz z Chwytakiem i Pogoria. Nie zabraknie pokazów i atrakcji dla dzieci przygotowanych m.in. przez OSP, Drengów znad Górnej Odry, OSiR, zespół Skaza i innych. Światełko do nieba odbędzie się w formie tańca z ogniem. Podobnie jak rok temu Racibórz będzie się starać połączyć na żywo ze sztabem głównym WOŚP w Warszawie.

Czytaj także: 32. Finał WOŚP w Raciborzu. Jak można się włączyć?

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj