
Stopa bezrobocia nieznacznie wzrośnie w pierwszym kwartale – taka sytuacja powtarza się co roku i jest związana z wahaniami sezonowymi.
Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 5% – tyle samo, co miesiąc wcześniej. Tyle też wskazywały szacunki Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w listopadzie 773,4 tys. wobec 770,4 tys. osób miesiąc wcześniej. W porównaniu z sytuacją sprzed roku bezrobocie było niższe o 0,1 p.p., a w urzędach pracy zarejestrowanych było o 26,8 tys. osób mniej.





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








